Haznedar Cetinkaya Spor Kulubu Resmi Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

|..Haznedar Cetinkaya Spor Kulubu Resmi Sitesine Hosgeldiniz..|

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kitap kurtları..

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Kitap kurtları.. Empty
MesajKonu: Kitap kurtları..   Kitap kurtları.. Icon_minitimePtsi Eyl. 14, 2009 5:55 pm

Bu yaz 6 kitap okudum ama etkisinde kaldığım 3 roman vardı ki bunları sizlerle paylaşmak istedim.

Bin Muhteşem Güneş - Halit Hüseyni (Khaled Hosseini)

Nereye giderseniz gidin, ülkeniz peşinizden gelir. Artık siz orada yaşamasanız da o içinizde yaşar. Afganistan'ın Khaled Hosseini'de yaşadığı gibi...

Bin Muhteşem Güneş, ilk romanı Uçurtma Avcısı'yla tüm dünyada inanılmaz bir başarı yakalayan Hosseini'nin ikinci romanı. Yazar bu romanında da yine doğduğu toprakları anlatıyor. Bu kez iki kadının kesişen yaşamları ve dostlukları üzerinden...

Küçük yaşta evlendirilen kızlar, çocuğu olmayan kadınlar, babaya ya da çocukluk arkadaşına duyulan, geçmişe gömülmüş aşklar...

Khaled Hosseini, hasreti, dostluğu, aşkı ve insanlığı en iyi anlatan yazarlardan. Başarıyla kurduğu olay örgüsüyle, çıkmaz yolların nasıl düzlüklere açılabileceğini gösteren yaratıcı bir kalem.

Bin Muhteşem Güneş, kelimenin tam anlamıyla 'beklenen' bir roman...

Uçurtma Avcısı - Halit Hüseyni (Khaled Hosseini)

Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen

arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları...

Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...

Olasılıksız - Adam Fawer

Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi? Siz hiç Loto da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar?

Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı?

Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parkta baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mi yoksa geleceği mi görüyorsunuz? Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, "OlasılıkSız" tam size göre bir roman..
Misafir
Misafir

Kitap kurtları.. Empty
MesajKonu: Geri: Kitap kurtları..   Kitap kurtları.. Icon_minitimeÇarş. Eyl. 16, 2009 5:35 pm

İstatistik dersinden kaldıktan sonra merak edip olasılıksızı okumuşdum çok güzel bi kitap Smile

Bin muhteşem güneş hakkında yazdıkların hoşuma gitti abi alalım onuda bari
Misafir
Misafir

Kitap kurtları.. Empty
MesajKonu: Geri: Kitap kurtları..   Kitap kurtları.. Icon_minitimePerş. Eyl. 17, 2009 11:36 pm

Kitap yorumlarını ben yapmadım. Arka kapak notlarıdır Wink Razz
Misafir
Misafir

Kitap kurtları.. Empty
MesajKonu: Geri: Kitap kurtları..   Kitap kurtları.. Icon_minitimePerş. Eyl. 17, 2009 11:50 pm

Madem yorum istemiyosunuz ben de son günlerde okuduğum "Satranç" isimli Stefan Zweig in romanıno önereyim. Daha doğrusu kısa hikaye desem yeridir. Satranca ilgisi olanlar okuyabilir. Zaten okumanız 3-4 saati almaz. Çünkü kitap 80 sayfalık falan. Bu kadar bitti... Smile
Misafir
Misafir

Kitap kurtları.. Empty
MesajKonu: Geri: Kitap kurtları..   Kitap kurtları.. Icon_minitimeSalı Eyl. 29, 2009 1:06 pm

Özellikle Aşksever arkadaşlar için tavsiye edeceğim iki kitap;Katre-i Matem(İskender PALA),Yusuf ile Züleyha(Nazan BEKİROĞLU)
Misafir
Misafir

Kitap kurtları.. Empty
MesajKonu: Geri: Kitap kurtları..   Kitap kurtları.. Icon_minitimeSalı Eyl. 29, 2009 7:06 pm

Gülden Kale Düştü kitabını okudum en son, Ahmet Karcalılar'ın. Çok beğendim kitabı. Polisiye, cinayet, ikili ilişkiler derken okutuyor kendini. Zamanında çok ses getirmiş ülkede piyasaya çıktığında, tavsiyemdir.
Misafir
Misafir

Kitap kurtları.. Empty
MesajKonu: Geri: Kitap kurtları..   Kitap kurtları.. Icon_minitimePerş. Ekim 22, 2009 9:26 pm

En son ne okudum ... Ali Baba ve kırk haramiler haha tabiki tam bi saçmalık nedense bizde bu sorun var adam liseye gelmiş ...
ben ne okudum agatha cristi roger ackyord cinayeti klasik agatha romanı katil hiç beklemediğiniz bi adam çıkıyo yine
şimdi de safahat'a başladım harika bi üslub ve de sıradan sözcüklerin Akif tarafından yan yana getirilmesiyle gerçek bir eser
Peki ben ne okuyayım diyosanız Aşk istiyosan Neva tarihin günümüzle karmaşası diyosan Patasana'yı okumadan geçmeyin derim

Kitap kurtları..
1 sayfadaki 1 sayfası